23rd Únor 2019

O nás

Nefro ambulance s.r.o.

nefrologická a interní ambulance MUDr. Martin Janeček

telefony: 702 900 200, 792 356 202

email: info@nefromb.cz

DenOrdinační hodiny
úterý6:30 – 12:00 13:00 – 16:30
( 7:30 - 8:30 je lékař na sonografii v pavilonu interny )
středa6:30 – 11:30
pátek6:30 – 11:30

Kde se ordinace nalézá?

Ordinace je umístěna v areálu Oblastní nemocnice na adrese Václava Klementa 147, Mladá Boleslav. Nachází se v suterénu pavilonu 2, což je žlutá budova s oblou střechou, ve které sídlí také lůžkové urologické a lůžkové ORL oddělení, v přízemí se nacházejí stomatologické ordinace a ředitelství nemocnice, poblíž je v přízemí také urologická ambulance. Výtahem v budově nebo po schodech vedle výtahu se dostanete suterénu. Tam se nachází také kancelář úklidu. (Sice jsme to tak neplánovali, ale ledviny mají s úklidem v našem těle jistě hodně společného. ) Možná si někdo ještě pamatujete suterén této budovy z dob, kdy zde bylo umístěno oddělení nukleání medicíny – tak přesně tam sídlíme.

K ordinace se můžete dostat od hlavní vrátnice nemocnice – z třídy Václava Klementa: za recepcí zabočte doprava kolem odběrových místností a dále pokračujte až k čekárně urologické ambulance. Za čekárnou urologie rovná chodba končí (je to před stomatologickými ordinacemi), zahněte doleva a po levé straně je výtah. Tím se dostanete do suterénu (značeno jako -1. patro)

Jaká vyšetření poskytujeme?

  • Ambulance se zabývá běžnými nefrologickými vyšetřeními (vyšetření funkce ledvin), odběry krve provádí centrální odběrové místo u recepce nemocnice. Sonografická vyšetření jsou zajištěna v pavilonu interny, první patro ( v prostorách gastroenterologie).
  • Interní vyšetření poskytujeme především pro naše nefrologické pacienty, kteří dané vyšetření potřebují a nemají dosud svého internistu. Vzhledem k volné kapacitě přijímáme i další nemocné, kteří potřebují sledování internistou a doporučí je praktický lékař – například s diabetem 2.typu na léčbě tabletami, obtížně léčeným vysokým krevním tlakem nebo se změnami funkce štítné žlázy.
  • Zajišťujeme také interní předoperační vyšetření a interní vyšetření před lázeňskou léčbou.
  • Provádíme EKG
  • Zajišťujeme 24 hodinové ambulantní monitorování krevního tlaku (“ tlakový Holter“) – vyšetření, které je vhodné například u nemocných s velkým rozdílem mezi hodnotami krevního tlaku měřenými v ordinaci a doma.

Kde nás najít?

tř. Václava Klementa 147 Mladá Boleslav

Jak se připravit na první vyšetření v nefrologické ambulanci ?

Na odběry krve se, prosím, dostavte jeden až sedm dní před návštěvou u nás.

(Pokud tedy například máte návštěvu v ambulanci v úterý 6. srpna, je třeba odběry absolvovat nejpozději den předem – pátého srpna. )

Na odběry se dostavte nalačno, se dvěma zkumavkami ranní moči, součástí odběrů může být v některých případech i odběr kapky krve z prstu.

K návštěvě do ambulance s sebou přineste:

– seznam léků, které užíváte, včetně gramáže – u každého léku si tedy napište název, kolik je to miligramů a kolik tablet užíváte ráno, v poledne či večer. Některé léky mohou mít i dvě nebo tři čísla uvádějící počet miligramů látek, které tableta obsahuje.

Příklad: Triplixam 10/2,5/10mg 1-0-0

Druhou možností je odstříhat z krabiček léků části s jejich názvy a vyrobit tak malé kartičky, na kterých budou jména léků a na ně dopíšete, kolik tablet denně užíváte.

– objednací kartičku a kartičku pojištěnce

Pokud jste od nás objednán(a) na SONO (neboli ultrazvuk), dostavte se na toto vyšetření do budovy interny, 1. patro- recepce gastroenterologie. Na toto vyšetření nemusíte být nalačno.

Děkujeme za spolupráci a těšíme se na Vás,

MUDr. Martin Janeček

Nefrologická a interní ambulance

tel. 702 900 200

www.nefromb.cz

pohled do ordinace
Top